Kirándulás (3 napos) 2014. ősz
Kirándulás Őrség – Szlovénia 2014. szeptember 12-14.
Útvonal: Sopron – Kőszeg – Ják – Lendva – Csesztreg – Maribor – Ljubljana – Postojna – Csesztreg – Őriszentpéter – Sopron |
Indulás: 2014.09.12 07:00 óra Sopron, autóbusz pályaudvar
1.nap péntek Kőszeg – Ják – Zalaegerszeg - Lendva
Kirándulásunkat a nyugati határvidék megismerésével kezdjük.
Kőszeg; Jézus szíve templom, Szentháromság szobor, Hősök kapuja, Lábas-ház, Sgrafitto-ház, Városháza, Patika-ház, Szt. Imre templom, Szt. Jakab templom, valamint a Jurisics vár megtekintése, majd vásárlási lehetőség a Marcipán Múzeumban.
Az ebéd elfogyasztása után indulás Szombathely - Ják irányába. Ják, az Árpád-kori apátsági templom és környéke megtekintése. Ezt követően indulás tovább Zala megye tájain. Kirándulásunk során Zala és a Muravidék gyönyörű városaiban teszünk látogatást. Megtekintjük Zalaegerszeg nevezetességeit, sétát teszünk a Fő-téren, sétánk során megtekintjük a Göcseji Múzeumot Kisfaludi Strobl Zsigmond szobrász- és Németh János kerámiaművész gyűjteménye. Kirándulásunk során a szomszédos Szlovéniában is látogatást teszünk, ahol megtekintjük Lendva városát és annak egy sziklaszirtre épült várát. A várkastély a Lendvai Galéria és Múzeum intézményének nyújt méltó helye. Megtekintjük a vár álladó és időszakos kiállítását is. Este a szállás elfoglalása.
2. nap szombat Ljubljana - Postojna
Útközben rövid megálló Szlovénia fővárosában Ljubljanában. Városlátogató sétánkat követően folytatjuk utazásunkat a leghíresebb szlovén látványosság megtekintésével, Postojnával. A délután folyamán megérkezünk Postojnára, ahol megtekintjük Európa egyik legcsodálatosabb cseppkőbarlangját. A barlang mélyére vonattal utazhatunk le. A késő délutáni órákban indulás vissza a szállásra. Érkezés az esti órákban.
3. nap vasárnap Szalafő - Pityerszer
Kirándulásunk harmadik napján folytatjuk ismerkedésünket az Őrségggel Szalafő Tipikus Őrségi „szeres” település megtekintése (Papszer, Felsőszer, Alsószer, Pityerszer-múzeumfalu). Továbbindulás Őriszentpéteren keresztül Magyarszombatfa, Gödörháza, Velemér; - árpád kori temploma, majd Pankaszra; a Pankasz-i – harangláb megtekintése. Rövid megállókkal indulás hazafele. Érkezés az esti órákban Sopronba.
A részvételi díj: 30 000.-Ft/fő
Amely tartalmazza az autóbuszt, az idegenvezető díját, a szállást (reggelivel és vacsorával), és a belépőket. A részvételi díj két részletben fizethető az egyesület pénztárában 2014.08.05 és 2014.09.10 között. Az első részlet, vagy az egy összegben történő befizetés határideje 2014.08.27.